برنج‌های تقلبی در ورودی شهرهای برنج‌خیز

برنج‌های تقلبی در ورودی شهرهای برنج‌خیز
عرضه برنج ایرانی

عرضه برنج

نایب رییس انجمن برنج گفت: باید برنج را از معتمدین یا مغازه‌های معتبر خریداری کرد چراکه متقلبان با وانت‌بارهای خود در ابتدای شهرها برنج‌های تقلبی را به جای برنج ایرانی به مردم می‌فروشند.

علی اکبریان در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: اخیرا برنج‌های خارجی بی‌کیفیت را در کیسه‌های هاشمی می‌ریزند و به عنوان برنج ایرانی با کیفیت به همان قیمت می‌فروشند که چنین تقلب‌هایی در بازار برنج، نقش معتمدین را بیش از پیش برای مصرف‌کنندگان پر رنگ می‌کند.

وی افزود: مخلوط کردن برنج مرغوب و بی‌کیفیت را کسانی انجام می‌دهند که در ورودی شهرهای برنج‌خیز کشور مانند آمل و قائم‌شهر با وانت نیسان‌های خود به عرضه برنجی می‌پردازند که هیچ شناشنامه و هویتی ندارد. این نوع برنج‌ها بسیار خطرناک هستند چرا که شناسنامه و مشخصات فنی ندارد.

نایب رییس انجمن برنج گفت: برنج را باید به دو دسته تقسیم کرد برنج‌های کیفی و دیگری پر محصول که هر یک مشکلاتی هم دارند. برنج کیفی شامل ارقامی مانند طارم، صدری و هاشمی است که عطر و بوی خاص آن را نمی‌توان در هیچ نقطه‌ای از جهان پیدا کرد.

اکبریان ادامه داد: برای تشخیص کیفیت برنج ایرانی در وهله اول مردم باید برنج را از معتمدین خود و مغازه‌هایی که به آن‌ها اعتماد دارند بخرند چراکه برنجی که از شالیکوبی‌ها خارج می‌شود بدون واریته است و تخلیطی در آن صورت نمی‌گیرد اما اگر تقلبی صورت می‌گیرد پس از دست به دست شدن برنج بعد از کارخانه‌های شالیکوبی تا بازار مصرف است.
کلمات
عرضه برنج
عرضه برنج ایرانی

منبع
asriran.com

درباره نویسنده

admin

247مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سبوس برنج باصر,سبوس برنج,فروش,خرید,فروش سبوس برنج,خرید سبوس برنج,. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی
بلاگ ریز قالب وبلاگ قالب بلاگفا قالب میهن بلاگ فایل گرافیکی