تشخيص برنج خوب ايراني

تشخيص برنج خوب ايراني

 

طرز تشخیص برنج خوب

طرز تشخیص برنج خوب

برنج ایرانی یکی از محصولات کشاورزی است که سرانه آن در کشور به بیش از40 کیلوگرم می‌رسد اما تشخیص برنج باکیفیت از انواع تقلبی آن که اتفاقا در کیسه‌های برنج مرغوب ایرانی عرضه می‌شود، مشکل است.

به گزارش ایسنا، برنج یکی از محصولات استراتژیکی است که کشت و تولید آن در ایران به ویژه در استان‌های شمالی کشور مزیت بالایی دارد اما چند سالی است با ورود برنج‌های ارزان و بی‌کیفیت خارجی بازار تقلب در این محصول پرمصرف نیز قوت گرفته است. با داغ شدن بازار برنج تقلبی کار برای مصرف‌کنندگان سخت شده، چرا که آنها نمی‌دانند چه معیاری برای خرید یک برنج مرغوب اهمیت دارد.

اما صرف نظر از معیارها و نشانه‌های یک برنج مرغوب و با کیفیت برخی کارشناسان معتقد هستند در این آشفته بازار برنج مرغوب را باید از معتمدان یا مغازه‌ها و فروشگاه‌های معتبر خریداری کرد.

اما در میان معیارهای انتخاب برنج مرغوب، دانه بلند بودن آن اهمیت دارد یا طعم، بو و مغذی بودن؛ کارشناسان می‌گویند برنج‌های خارجی به دلیل نوع عرضه آن‌ها به‌صورت نیم پخت (پاربویل) بیشتر از برخی اقلام داخلی قد می‌شکند اما تنها خاصیت آنها همین است. در حالی که برنج مرغوب ضمن برخوردار بودن از اندازه مناسب طعم و بوی بسیار مطبوعی دارند؛ به گونه‌ای که از هنگام خرید تا پخت می‌توان بوی آن را احساس کرد.

برنج مرغوب و باکیفیت دانه‌های یکدست و یکرنگی را دارد؛ به گونه‌ای که وقتی در دستان قرار بگیرند نمی‌توان تفاوت آنها را از یکدیگر تشخیص داد و رنگ و اندازه دانه‌ها با هم فرقی نمی‌کند.

یکی از نشانه‌های تشخیص برنج ایرانی با کیفیت نسبت به دیگر برنج‌ها این است که وقتی دانه‌های برنج زیر زبان‌ و دندان قرار بگیرد یک طعم خاص داشته باشد و عطر آن را می‌توان استشمام کرد، همان عطری که در شالیزارهای کشور قابل استشمام است.
کلمات مرتبط
برنج خوب برنج خوب ایرانی مشخصات برنج خوب تشخیص برنج خوب طرز تشخیص برنج خوب شناخت برنج خوب روش شناخت برنج خوب نشانه برنج خوب کیفیت برنج خوب
منبع
asriran.com

درباره نویسنده

admin

247مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سبوس برنج باصر,سبوس برنج,فروش,خرید,فروش سبوس برنج,خرید سبوس برنج,. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی
بلاگ ریز قالب وبلاگ قالب بلاگفا قالب میهن بلاگ فایل گرافیکی