شلتوک برنج

شلتوک برنج

 

شلتوک برنج

شلتوک برنج

دانه هاي خرمن کوب شده برنج، شلتوک برنج نام دارد. در صورتيکه شلتوک برنج در تغذيه دام استفاده گردد مي تواند به عنوان يک غذاي متراکم با ارزش در پرواربندي گاو نر و بره هاي پرواري استفاده شود. در اين صورت بعد از آسياب کردن شلتوک ارزش غذاي آن براي گاو نر معادل 84%-80% ذرت آسياب شده و براي بره هاي پرواري معادل 76%-55% ذرت آسياب شده خواهد بود. شلتوک آسياب شده مي تواند جايگزين 35% جيره مرغ هاي تخم گذار گردد. (4) بايد توجه داشت شلتوک توليدي در ايران منحصراً مصرف انساني دارد. در فرآيند به اصطلاح سفيد کردن برنج در کارخانجات برنج کوبي ابتدا با الک کردن، استفاده از آهن ربا و جرياني از باد مواد خارجي از شلتوک ها جدا مي شوند. در مرحله بعد ابتدا پوسته زير خارجي شلتوک که فل نام دارد از دانه سبوس دار جدا و برنج قهوه اي بدست مي آيد.
در مرحله نهايي توسط پوست کن سبوس خارجي و سبوس داخلي از برنج قهوه اي جدا شده و برنج سفيد شده يا صيقل داده شده حاصل مي گردد. در موقع صيقل دادن برنج، بعضي از دانه هاي برنج شسته مي شوند. دانه هاي شکسته به کمک الک هاي مرکب از دانه هاي سالم جدا مي گردند. برنج سفيد کامل و شکسته اي که اندازه آن 2/1 دانه اصلي است در تغذيه انسان ها استفاده مي شوند. خرده برنج هايي که اندازه آن ها 3/1 تا 4/1 دانه کامل است ضايعات برنج نام داشته ضايعات برنج در تغذيه طيور استفاده مي گردد.
سبوس برنج حاوی املاح معدنی – آهن – منگنز و ویتامین های A – E – B1 – B2 – B5 – B6 بوده
ویتامین B5 موجود در آن موجب تحریک پیاز مو شده و از سفید شدن و ریزش مو جلوگیری کرده و هم چنین به مرور زمان موهای سفید را مشکی کرده و موجب رویش مجدد موها میشود.

ویتامین E آنتی اکسیدانی قوی است که ضمن حفظ رطوبت پوست از چروک شدن آن و پیری زودرس پیش گیری میکند.

طرز تهیه ی ماسک صورت: 1 قاشق غذاخوری سبوس برنج را با 2 قاشق غذاخوری ماست تازه کاملا مخلوط نموده و بعد از 5 دقیقه بعنوان ماسک صورت استفاده نمایید. پس از 15 دقیقه پوست خود را با آب ولرم بشویید.

اما برای تاثیر بیشتر این ماده بر جوش های پوستتان؛میتوانید قسمت مورد نظر را با صابون گلیسیرین بشویید و همزمان با وجود کف صابون؛ مقداری سبوس را روی پوست مالیده و به صورت دورانی ماساژ دهید.

برای شوره سر و ریزش مو نیز میتوانید 2 قاشق غذاخوری سبوس برنج را در 2 لیتر آب جوشیده ریخته و پس از گذشت 15 دقیقه و ته نشین شدن سبوس، آب را روی سر خود ریخته و موهایتان را با صابون یا شامپوی بچه شستشو دهید.

برای لاغری هم میتوانید 1 یا 2 قاشق مرباخوری سبوس برنج را در یک لیوان شیر یا آبمیوه ریخته و نوش جان کنید!
کلمات
شلتوک برنج شلتوک برنج چیست؟ شلتوک برنج چیست شلتوك برنج شلتوک برنج مو شلتوک برنج+ریزش مو سبوس برنج ریزش مو سبوس برنج و ریزش مو شلتوک برنج خواص خواص شلتوك برنج خواص دم کرده شلتوک برنج خاصيت شلتوك برنج خواص دارویی شلتوک برنج خواص جوشانده شلتوک برنج سبوس برنج برای ریزش مو قیمت و فروش شلتوک برنج
منبع
moomodel.com
daneshforum.ir

درباره نویسنده

admin

247مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سبوس برنج باصر,سبوس برنج,فروش,خرید,فروش سبوس برنج,خرید سبوس برنج,. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی
بلاگ ریز قالب وبلاگ قالب بلاگفا قالب میهن بلاگ فایل گرافیکی