تصفیه فاضلاب با شلتوک برنج

تصفیه فاضلاب با شلتوک برنج
تصفیه فاضلاب با شلتوک برنج

تصفیه فاضلاب با شلتوک برنج

فارس: حسن بهبودی امروز با اشاره به افتتاح تصفیه‌خانه بیمارستان رسالت در ماسال اظهار کرد: امروزه بالا رفتن سطح بهداشت و آگاهی مردم میزان مصرف آب را افزایش داده است.

وی مصرف بالای آب را سبب افزایش تولید فاضلاب عنوان کرد و افزود: رهاسازی فاضلاب خام در طبیعت موجب آلوده کردن محیط زیست شده و تاثیر نامطلوبی در کیفیت جریان‌های سطحی و زیرزمینی می‌گذارد.

بهبودی با بیان اینکه تصفیه فاضلاب محیط زیست را حفظ می‌کند، تصریح کرد: تصفیه فاضلاب موجب استحصال و بازیافت آب مصرف شده می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به نظریه مطرح شده از سه دهه گذشته مبنی بر اینکه تصفیه‌خانه‌های فاضلاب باید از درجه تصفیه‌ای برخوردار باشند، اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی مصرف مطلوب از فاضلاب باید بر شرایط حاکم آبی و هزینه‌های بسیار توسعه منابع جدید آبی غلبه کند ضمن اینکه در حفاظت محیط زیست موثر باشد.

به گفته وی، فاضلاب‌های تصفیه شده، منابع آبی هستند که بدون صرف هزینه‌های بسیار در دسترس اجتماع قرار گرفته و در دوره‌های خشکسالی از آن‌ها استفاده می‌شود.

بهبودی عمده‌ترین روش‌های استفاده از پساب طبق اهداف بهره‌گیری را در مصارف کشاورزی، تغذیه مصنوعی آب‌های زیرزمینی، صنعتی، مراکز تفریحی آب و پرورش آبزیان برشمرد و گفت: تصفیه‌خانه بیمارستان ماسال شامل واحدهای انتقال فاضلاب خام، ایستگاه پمپاژ، ساختمان کنترل و اپراتوری، سازه‌های هوادهی، ته‌نشینی، کلرزنی، تغلیظ لجن، هاضم، ذخیره و انتقال پساب است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان سیستم تصفیه بیمارستان ماسال را به روش تلفیقی رشد ثابت و لجن فعال با بستر رشد شلتوک برنج، متد اختراعی هیئت علمی این دانشگاه برای نخستین بار در کشور عنوان کرد و گفت: مدت زمان اجرای پروژه ۱۰ ماه بوده و حدود ۳ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه فاضلاب به طور مستقیم و حتی در کوتاه‌مدت بر روی سلامت افراد تاثیر جبران‌ناپذیری می‌گذارد، گفت: خروجی فاضلاب بیمارستانی رسالت ماسال وارد مزارع و باغ‌های ساکنین اطراف بیمارستان می‌شد و با توجه به رسالت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور حفظ بهداشت عمومی ساکنان منطقه، سیستم مدون تصفیه فاضلاب در این محل احداث شد.

بهبودی بیمارستان رسالت ماسال را دارای ۱۴۰ نفر کارکنان اداری، پزشکی و خدماتی عنوان کرد و افزود: تعداد کارکنان بیمارستان ماسال پس از پایان دوره طرح مذکور به ۳۰۰ نفر افزایش می‌یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ۶ واحد دیالیز در بیمارستان ماسال فعال است، تصریح کرد: تعداد دستگاه‌های دیالیز پس از پایان دوره طرح به ۱۵ واحد ارتقا پیدا می‌کند.

کلمات مرتبط

تصفیه فاضلاب

درباره نویسنده

admin

247مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سبوس برنج باصر,سبوس برنج,فروش,خرید,فروش سبوس برنج,خرید سبوس برنج,. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی
بلاگ ریز قالب وبلاگ قالب بلاگفا قالب میهن بلاگ فایل گرافیکی