خاکستر پوسته برنج

پیشینه استفاده از پوسته برنج در بتن به سال 1924 میلادی در آلمان برمی گردد . در سالهای 1955 و 1956 آقایان mc Daniel و hough و barr در زمینه کاربرد این مواد تحقیقات بیشتری انجام دادند و علی الخصوص عملکرد بلوکهای ساخته شده با ترکیب سیمان و RHA را مورد بررسی قرار دادند که نتایج آزمایشات انجام شده حاکی از افزایش تاب فشاری نمونه نسبت به حالت بدون استفاده از RHA بود . البته مقاومت نمونه در برابر سایش و قدرت رسانایی حرارتی آنها نیز مورد بررسی قرار گرفت که نتایج بدست آمده بسیار مثبت و امیدوارکننده بود . در سال 1972 مهتا (Mehta) در آمریکا اولین مقالات خود را در مورد استفاده از پوسته برنج انتشار داد . اهمیت کار مهتا از این جهت بود که او مطالعه دقیقی در پارامترهای موثر بر احتراق پوسته برنج و کیفیت خاکستر تولید شده انجام داد .

Nicol P. Hasparyk به اتفاق همکارانش ، اثرات خاکستر پوسته برنج و میکروسیلیس را در کنترل واکنش قلیایی سیلیسی بررسی کردند . آنها در مطالعات خود به این نتیجه دست یافتند که رفتار RHA و SF در کنترل پدیده واکنش قلیایی سنگدانه ها در بتن بسیار به هم نزدیک و مناسب بوده و انبساط نمونه های با 12% جایگزینی SF و RHA کمتر از حد مجاز تعیین شده در استاندارد ASTM C 1260 یعنی 1/0 % بعد از 16 روز بوده است .

شایان ذکر است از آن زمان به بعد همواره در کشورهای مختلف جهان ، در زمینه به کارگیری این گونه مواد در تولید ترکیبات سیمانی تحقیقات زیادی صورت گرفته و همایش ها و گردهمایی های مختلفی در سراسر دنیا هم برگزار شده است . و نتیجه این گونه فعالیت ها و تحقیقات ، یعنی حرکت به سوی تولید بتن و ماتریس های سیمانی ارزان و در عین حال مقاوم می باشد .

منبع
omranscience.persianblog.ir

درباره نویسنده

admin

247مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سبوس برنج باصر,سبوس برنج,فروش,خرید,فروش سبوس برنج,خرید سبوس برنج,. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی
بلاگ ریز قالب وبلاگ قالب بلاگفا قالب میهن بلاگ فایل گرافیکی