تولید اولین برنج تراریخته

تولید اولین برنج تراریخته
تولید اولین برنج تراریخته

تولید اولین برنج تراریخته

به گزارش خبرگزاری مهر ، بهزاد قره یاضی پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح این همایش در اهر گفت: دانشمندان جوان و فرهیخته ایران اسلامی با ایمان به خود باوری که برگرفته از رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری است موفقیت جدی در حوزه بیوتکنولوژی نائل شده اند و پژوهشکده رویان یکی از این مراکز علمی تحقیقاتی و پژوهشی است که منشاء خدمات ارزشمند علمی در کشور است.

وی، اظهار امیدواری کرد با حمایت از نخبگان علمی در مقاطع سنی پایین و در مقاطع راهنمایی و دبیرستان زمینه را برای باروری استعدادهای بالقوه آنان فراهم نمائیم.

پذیرش 95 مقاله علمی در همایش کشوری بیوتکنولوژی

مدیر آموزش و پرورش اهر دیگر سخنران این همایش گفت: برای اولین بار در کشور این همایش دانش آموزان 18 استان کشور و با ارائه 95 مقاله دراین همایش شرکت دارند.

حیدر پورسلیمان گفت: از 95 مقاله رسیده تعداد 55 مقاله مورد پذیرش قرار گرفته که از این تعداد 10 مقاله برتر برای ارائه در همایش انتخاب شده اند.

یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش را فرهنگ سازی مناسب برای تحقق پژوهش محور در بین دانش آموزان است

رئیس سازمان آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش را فرهنگ سازی مناسب برای تحقق پژوهش محوری در بین دانش آموزان برشمرد.

رضایی گفت: ایجاد زمینه تحقیق و پژوهش و تلفیق دانش نظری با فعالیت های عملی و رشد و توسعه بنیه علمی و پژوهشی دانش آموزان و فراهم آوردن بستر لازم جهت بروز خلاقیت و نوآوری و ابتکارات دانش آموزان اعلام کرد.

وی، یکی از اضلاع توسعه پایدار در هر کشوری را توسعه علم و دانش و فن آوری برشمرد و افزود: سیاستهای جدید وزارت آموزش و پرورش تلاش در جهت تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه تحقیق، پژوهش، تولید علم و بارور شدن استعدادها و خلاقیتهای نسل سومی ها و دانش آموزان نخبه و پژوهشگر است که دراین راستا توسعه پژوهشسراهای دانش آموزی در شهرهای مختلف استان و ایجاد مکان علمی مناسب دراین زمینه گامی عملی در حمایت از طرح ها، اختراعات و ابداعات دانش آموزان و کمک به پروژه ها و طرح های تحقیقاتی آنان است.

این مقام مسئول برگزاری این گونه همایش های علمی را زمینه ساز بروز توانمندی ها و ترویج آموزشهای علمی و فن آوری های نوین دانش آموزان اعلام کرد.

انقلاب اسلامی به جوانان جرأت و جسارت بخشید

امام جمعه اهر هم در این همایش دستیابی به فن آوریهای نوین در عرصه های مختلف را به برکت انقلاب اسلامی دانست و افزود: بعد از انقلاب اسلامی جوانان جرأت و جسارت خلاقیت و نوآوری پیدا کردند.
حجت الاسلام جواد حاجی زاده دین مبین اسلام را دینی مبتنی بر ارزش مداری، توجه به علم اعلام کرد و افزود: توصیه هایی که در دین اسلام به آموختن علم شده در سایر ادیان اینقدر مورد تأکید و توجه ویژه قرار نگرفته است.

وی به شعار سال نیز اشاره کرد و تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی را که لازم و ملزوم یکدیگر برشمرد و افزود: در سایه همت، همدلی و وحدت آحاد مختلف مردم و باید با اهتمام ویژه تلاش کنیم توصیه های مقام معظم رهبری را در تولید علم جدی بگیریم.

انقلاب اسلامی ایران هویت ملی و توانمندی جوانان را در حوزه های علمی بارور و شکوفا کرد

فرماندار اهر نیز در ادامه این همایش گفت: انقلاب اسلامی ایران غیرت دینی، هویت ملی و خلاقیت ها و توانمندی های جوانان را در حوزه های مختلف علمی و پژوهشی بارور و شکوفا کرد.

رضا صدیقی گفت: به برکت انقلاب اسلامی امکانات نظام مقدس جمهوری اسلامی در مراکز علمی و آموزشی برای حمایت از خلاقیت های جوانان فراهم شده و دولت یکی از اهم برنامه هایش حمایت عملی از نخبگان و پژوهشگران در جهت فتح قله های پیشرفت و ترقی کشور است.

وی گفت: امروز جوانان ما با خلق حماسه های مختلف در حوزه فناوریهای هسته ای، علوم فضایی، سلولهای بنیادین، صنایع دفاعی به دنیا ثابت کرده اند که وجود تحریمهای توخالی دشمنان نظام و انقلاب، این توطئه ها تأثیری در اراده پولادین ملت ایران در رسیدن به قله های پیشرفت و ترقی را ندارد.

در پایان این همایش طرح پنیر پروبیوتیک و شوینده گیاهی که از طرح های علمی اجرا شده در پژوهشسرای دانش آموزی خیام اهر می باشد با حضور مسئولان کشوری و استانی رونمایی شد.

درباره نویسنده

admin

247مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سبوس برنج باصر,سبوس برنج,فروش,خرید,فروش سبوس برنج,خرید سبوس برنج,. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی
بلاگ ریز قالب وبلاگ قالب بلاگفا قالب میهن بلاگ فایل گرافیکی