راههای جلوگیری از سفیدی مو و سبوس برنج

راههای جلوگیری از سفیدی مو و سبوس برنج
درمان سفیدی موی سر

سفیدی موی سر

راه حل تغذیه ای جهت پرپشت شدن موها و جلوگیری از سفیدی زود رس آنها، استفاده از مکملهای ویتامینی مورد نیاز رشد مو در خانمها و آقایان است. استفاده از منابع ویتامین های گروه ب و زینک، چه به صورت غذایی و چه به صورت قرصهای مکمل ویتامینی که بدون نسخه پزشک نیز در داروخانه ها ارائه می گردد، هر دو مفید و کارآمدند.

مکمل دارویی به نام زینک پلاس بیوتین، مکملیست که معمولا جهت مصرف روزانه برای افرادی که در معرض سفیدی زودرس موها قرار میگیرند، توصیه می شود. این مکمل ویتامینی که ترکیبی از روی و ویتامینهای خانواده ب می باشد، در تقویت رشد موها و جلوگیری از پفیدی زودهنگام آنها و همچنین بهبود کیفیت ناخنها نقش بسزایی دارد. استفاده ی یک بسته حاوی مقادیر سه ماهه ازین دارو می تواند به طور کامل، کمبود ویتامینی بدن را تامین کرده و پس از آن، ادامه ی مصرف دارو توصیه نمی شود. زیرا با تداوم طولانی مدت استفاده از انواع مکملهای دارویی، بدن دچار ناتوانی جذب ویتامینها از منابع غذایی شده و نارسایی شدیدی در جذب دیگر املاح و ویتامینها پدید می آید. لذا پزشکان معمولا توصیه میکنند که پس از استفاده ی دوره ای از مکملهای ویتامینی، و حذف آثار کمبود ویتامین، آنها را کنار گذاشته و با اصلاح عادات غذایی سعی در تامین مکملها و املاح و ویتامینها از طریق تغذیه صحیح، داشته باشیم. یکی از بهترین مکملهای تغذیه ای که انواع املاح و ویتامینهای مورد نیاز رشد و تقویت مو را در خود دارد، پیاز است. استفاده ی روزانه از پیاز در کنار وعده های غذایی، همراه با سالاد و یا با ترکیب ماست و یا به صورت مجزا، علاوه بر تقویت کامل موی سر و جلوگیری از پیری زودرس از طریق تامین املاح و ویتامینهای مورد نیاز بدن، باعث پالایش دستگاه گوارش از انواع باکتریها و عوامل بیماریزا می گردد و سلامت فرد را تضمین می کند. ضمن اینکه به دلیل بالا بودن میزان ویتامین های گروه ب، باعث آرامش و تقویت اعصاب نیز می گردد. همچنین در صورتی که از بی خوابی رنج می برید، بهتر است همراه با وعده ی شام پیاز مصرف شود.

مکمل تغذیه ای دیگری که به شدت در تقویت رشد موها و جلوگیری از سفیدی آنها موثر است؛ استفاده از دوغ کفیر است. دوغ کفیر در حال حاضر در بسیاری از سوپرمارکتها یافت می شود ولی طریقه ساخت خانگی آن تهیه قارچ کفیر و نگهداری آن در شیر به مدت دوازده تا بیست و چهار ساعت در جایی تاریک و دمای معمولی، و در ظرفی در بسته و غیر فلزیست. پس از طی شدن مدت زمان فوق، دوغی سرشار از ویتامین ب را در اختیار دارید که نوشیدن روزانه یک لیوان از آن، تمام نیازهای بدنی شما را به ویتامینهای گروه ب تامین می کند و تاثیر بسزایی در تقویت رنگ و رشد موهایتان دارد. قارچ کفیر، قارچیست که در اثر نگهداری شیر در مشکهای چرمی و به مدت طولانی ایجاد می شود و دوغی با طعمی تند و خوش طعم ایجاد می کند که رمز جوانی و طول عمر مردمان صحرا نشین از جمله مردم قفقاز را در خود دارد.

جایگزینی نان جو در رژیم غذایی افراد کم مو یا سپید مو به جای نان سفید و گندم، استفاده از جوشانده شلتوک یا سبوس برنج به صورت دو تا سه لیوان در روز نیز راهکارهای تغذیه ای دیگریست که جهت جذب روزانه ویتامین ب در بدن، توصیه می شود. ویتامینهای گروه ب از انواع محلول در آبند لذا استفاده ی همزمان گروهی از راهکارهای فوق، اگرچه منجر به اصلاح عادات تغذیه ای می شود ولی در نهایت از آنجا که مازاد ویتامین ب محلول در آب از طریق ادرار دفع می شود، باعث تسریع در درمان کم مویی یا سفیدی مو نمی گردد. لذا توصیه می شود اصلا ح عادات غذایی به صورت صحیح و حفظ موازنه در جذب کلیه انواع ویتامینها و املاح مورد نیاز بدن، صورت گیرد. ضمن اینکه حفظ روند تغذیه ی صحیحی که وعده های غذایی آن جهت دریافت همه ی گروههای غذایی و ویتامینی تنظیم شده باشند، می توانند پانزده تا سی سال روند کم مویی، طاسی و یا سفیدی موی ناشی از کهولت سن را به تعویق اندازند. البته در صورتی که طاسی و کم مویی ناشی از عوامل ژنتیک و به صورت هورمونی باشند، درمان قطعی آن منوط به پیشرفتهای پزشکی آتی و درمانهای دارویی و هورمونی نیز می باشد.
کلمات مرتبط
سفیدی مو
سفیدی موی سر
رفع سفیدی موی سر
علت سفیدی موی سر
درمان سفیدی موی سر
سفیدی موی سر+سبوس برنج
منبع این مطلب:

وبلاگ مهارهای زندگی:

zendegee.persianblog.ir

نویسنده:

راشین گوهرشاهی(صبح)

درباره نویسنده

admin

247مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سبوس برنج باصر,سبوس برنج,فروش,خرید,فروش سبوس برنج,خرید سبوس برنج,. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی
بلاگ ریز قالب وبلاگ قالب بلاگفا قالب میهن بلاگ فایل گرافیکی