عصاره کنجد و سبوس برنج بر فشارخون

عصاره کنجد و سبوس برنج بر فشارخون
 تأثیر عصاره کنجد و سبوس برنج

تأثیر عصاره کنجد و سبوس برنج بر فشارخون

 

براساس تحقیقات جدید در انجمن قلب آمریکا، محققان با بررسی ۳۰۰ نفر از افراد دارای فشارخون و تقسیم آن‌ها به ۳ گروه شامل گروهی که از داروی کاهنده فشارخون به نام نیفدیپین استفاده می‌کردند، گروهی هر روز در وعده‌های غذایی خود حدود یک اونس از مخلوط روغن‌های سبوس برنج و کنجد استفاده می‌کردند و گروهی که از ترکیب این روغن‌ها همراه با داروی نیفدیپین بهره می‌بردند دریافتند که استفاده همزمان از ترکیب روغن‌های کنجد و سبوس برنج و داروی نیفدیپین به‌طور چشمگیری می‌تواند منجر به کاهش فشارخون سیستولیک و دیاستولیک در آن‌ها شود.

محققان افزودند: کاهش میزان فشارخون ناشی از مصرف یک اونس از مخلوط روغنی دانه‌های سبوس برنج و کنجد تقریبا برابر کاهش فشارخون با مصرف داروی کاهنده فشارخون بوده است که در این میان استفاده همزمان ترکیب روغنی همراه با داروی نیفدیپین توانسته تا بیش از ۲ برابر باعث افت فشارخون افراد در مقایسه با بقیه شود.

نتایج دیگر این مطالعه همچنین می‌افزاید: ۲۶ درصد در میزان LDL‌ (چربی بد) کاهش و ۹. ۵ درصد در میزان HDL‌ (چربی خوب) افرادی که فقط از این ترکیب روغنی استفاده کردند افزایش حاصل شد و این در حالی است که افرادی که هم از این ترکیب روغنی و هم از داروی کاهنده فشارخون بهره بردند با کاهش ۲۷ درصدی LDL‌ و افزایش ۱۰. ۹ درصدی HDL مواجه شدند ولی هیچ تغییری در سطوح کلسترول افرادی که فقط از داروی کاهنده فشارخون استفاده کردند، مشاهده نشد.

به گفته محققان مصرف این اسیدهای چرب سالم غیراشباع با داشتن مواد منحصر به فرد آنتی اکسیدانی به نام‌های سیسامین، سیسامول، سیسامولین و اوریزانول که در گیاهان یافت می‌شوند با پایین آوردن فشارخون و کلسترول تام خون مرتبط بوده است وهمچنین تأثیرات مطلوبی بر روی قلب دارد.

با وجود این یافته‌ها افراد مبتلا به فشارخون بالا نباید مصرف داروهای خود را قطع کنند و باید قبل از انجام هر اقدامی ابتدا با پزشک خود مشورت کنند.
منبع: خبرگزاری ایسنا

منبع

shafaf.ir

 

فشارخون
فشار خون بالا
فشار خون بالا درمان
فشار خون بالا درمان گیاهی
راهاي درمان فشار خون بالا
درمان سريع فشار خون بالا
درمان گیاهی برای فشار خون بالا
روش های درمان فشار خون بالا
راههای درمان فشار خون بالا
درمان طبیعی فشار خون بالا
فشار خون بالا علت
فشار خون پایین
فشارخون+درمان
فشارخون مناسب
غذاهاي مناسب فشارخون

درباره نویسنده

admin

247مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سبوس برنج باصر,سبوس برنج,فروش,خرید,فروش سبوس برنج,خرید سبوس برنج,. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی
بلاگ ریز قالب وبلاگ قالب بلاگفا قالب میهن بلاگ فایل گرافیکی