کشت برنج در ژاپن

کشت برنج در ژاپن
هنر عمومی در مزارع برنج ژاپنی

برنج ژاپن

در چند سال اخیر، کشاورزان ژاپنی به ابتکاری جالب در جهت گسترش هنر عمومی در قالب مزارع برنج دست زده اند. چنانچه با استفاده از کاشت ساقه های برنج در چهار رنگ، تصاویر بسیار جالبی را که به اسطوره های تاریخی، بومی و بین المللی اشاره دارد، خلق کرده اند.

همین امر سبب جذب گردشگران بسیار به روستاهای کوچک و در نتیجه درآمدزایی برای این زیستگاههای کوچک گردیده است. به عنوان مثال، روستای آئوری در 600 مایلی شمال توکیو که این شیوه هنری را درسال 1993 آغاز نمود، در سال جاری بالغ بر 150000 نفر بازدیدکننده را به سوی خود جذب کرد در حالیکه جمعیت این روستا تنها 8700 نفر می باشد.

گرچه در 9 سال اول شروع کار، طرحها ساده و اجرای آنها به صورت داوطلبانه از طرف افراد محلی بودند اما ایده ها به تدریج پیچیده تر و جذاب تر شدند. در سال 2005، توافقنامه هایی میان صاحبان زمین و مقامات محلی برای ایجاد طرحهای بسیار بزرگ منعقد گردید. یک سال بعد، سازمان دهندگان از رایانه برای تعیین محل کاشت دقیق ساقه های برنج در چهار رنگ متفاوت استفاده نمودند.

109

110

 

112

 

113

 

 

به نظر می رسد این تجربه جالب مصداق بارز راهبرد توسعه شهری City Development Strategy (CDS) باشد که به عنوان یکی از جدیدترین نظریه های شهرسازی بر توجه هر منطقه زیستی بر پتانسیل های موجود بومی جهت درآمدزایی تاکید می نماید. در عین حال، این نمونه می تواند به عنوان الگویی موفق به ویژه برای شهرها و روستاهای حاشیه جنوبی دریای خزر کشورمان مورد استفاده قرار گیرد.

منبع

kashanijou.persianblog.ir

ariaclick.com

کلمات مرتبط:
هــنر کاشت برنج در ژاپن

درباره نویسنده

admin

247مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سبوس برنج باصر,سبوس برنج,فروش,خرید,فروش سبوس برنج,خرید سبوس برنج,. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی
بلاگ ریز قالب وبلاگ قالب بلاگفا قالب میهن بلاگ فایل گرافیکی