برنج باسماتی

برنج باسماتی
برنج باسماتی چیست

برنج باسماتی چیست

برنج باسماتی هدیه منحصر به فرد طبیعت به شبه قاره هند است. هیچ برنج دیگری در دنیا ویژگی مرکب عطر عالی، طعم مطبوع، و قد کشیدگی پس از پخت را ندارد. برنج باسماتی از روزهای ابتدایی قرن 19 در بریتانیا و پرتقال در دنیا شناخته شد و در مدت هزار سال و اندی است که در کشورهای خلیج و مدیترانه و

تایونان شناخته شده است. به سبب موقعیت جغرافیایی، کیفیت آب و خاک به اضافه شرایط خاص آب و هوایی، این نوع برنج از انواع برنجهای دیگر متفاوت است و تنها در هند شمالی رشد می کند.

در هند، برنج باسماتی به واسطه داشتن درازای فوق العاده، دانه های باریک و ظریف با نسبت طول به عرض 3/4، طعم مطبوع، ساختار نرم، خمیدگی لطیف، و قد کشیدگی بسیار با حد اقل باد کردگی در پخت. این برنج بسیار معطر هدیه هند به تمام دنیاست.

واژه “باسماتی” بر گرفته از واسوماتی “Vasumati” است که به معنای رایحه منحصر به فرد و پذیرفته شده در روی زمین است. عرضه کامل محصولات دنیا از سوی منطقه شمال هند است. (Bas) باس- از پراکریت واس (Prakrit vas) گرفته شده و ریشه سانسکریت دارد- واسای (Vasay) به معنای عطر، و ماتی (Mati) به معنای برگرفته از اصل است. طبق گفته آیورودا (Ayurveda)، باسماتی، شاه انواع برنجها، خالص و مغذی برای بافتهای بدن بوده و راحت الهضم است.

در طول تاریخ این نوع برنج در میان فرهنگهای مختلف به عنوان غذای اصلی در منوهای شاهانه بوده است. از پیلوی ترکیه تا پولوی ایرانی، از پیلافس منطقه اسپ و پالاس مدیترانه به پولاو هند، این برنج برای سلطانها، ماهاراجاها، ثروتمندان و امپراطوران سرو می شده است. همراهی طعم دهنده ها، ادویه جات، میوه های خشک، سبزیجات، و گیاهان با برنج باسماتی غذاهای پلویی را تبدیل به یک وعده غذایی فوق العاده می کند.
برنج باسماتی هندی طعم و بوی متفاوتی از نوع چینی و تایلندی دارد. انواع بسیاری از گونه های از یاد رفته آمریکا و دیگر کشورها از نظر طعم، عطر، بافت، و ظاهر با برنج باسماتی هندی قابل رقابت نیستند. باسماتی حاوی مواد طبیعی، اکتیل، و پیرولین است که موجب بوجود آمدن عطر خاصی می شود که با هیچیک از انواع دیگر برنجها در دنیا قابل رقابت نیست.

در دونار، برنج باسماتی هندیی عرضه می کنیم که طبیعی و اصل است و هر دانه آن با استفاده از تکنولوژی آسیاب و عمل آوری 100% اتوماتیک و پیشرفته، بسته بندی مناسب، تحت شرایط دقیق بهداشتی و بدون دخالت دست به مرحله تکمیلی می رسد.

منبع

dunarbasmatirice.com

کلمات مرتبط:

برنج باسماتی

برنج باسماتی چیست

کالری برنج باسماتی

درباره نویسنده

admin

247مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سبوس برنج باصر,سبوس برنج,فروش,خرید,فروش سبوس برنج,خرید سبوس برنج,. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی
بلاگ ریز قالب وبلاگ قالب بلاگفا قالب میهن بلاگ فایل گرافیکی