تحويل برنج وارداتي با ارز مرجع به دولت

تحويل برنج وارداتي با ارز مرجع به دولت
واردات برنج با ارز

واردات برنج

بر اساس بخشنامه جديد دولت، برنج از اولويت يک کالايي به اولويت 3 منتقل و قرار شد که برنج هاي وارداتي که از مرجع مي گيرند، تحويل دولت شوند.

به گزارش خبرگزاري تسنيم ، در بخشنامه جديد دولت آمده است: با عنايت به نامه شماره22/8387/م مورخ 7/11/91 معاون محترم توسعه بازرگاني داخلي و به استناد اختيارات آن معاونت محترم حقوق ورودي برنج خوراکي تحت رديف 10063000 ( با احتساب کاهش 50 درصدي ) 12 درصد تعيين مي گردد و از گروه اول به گروه سوم انتقال مي يابد.

علي اکبر پورکاوه مديرکل تنظيم بازار وزارت صنعت پيشتر در گفت و گو با خبرنگار تسنيم، با اعلام اينکه برنج ارز مبادله‌ اي هم مي گيرد، در پاسخ به اين پرسش که نظارت اين وزارت خانه بر محصولات وارداتي که از طريق ساير ارزها وارد کشور مي شوند به چه شکل خواهد بود؟ گفت: کالاهاي که با ارز مرجع وارد کشور مي شوند ذخاير استراتژيک وزارت صنعت محسوب شده و اين وزارتخانه با همکاري سازمان حمايت ،‌ذخيره سازي و قيمت گذاري آنها را همانند سابق انجام خواهد داد.

وي اضافه کرد: برنج هاي که از طريق ساير ارزها وارد کشور مي شوند فقط مشمول نظارت بوده و شبکه توزيعي خاص خود را دارند و برنج وارداتي با ارز مرجع بايد تحويل دولت شود.

پورکاوه با تاکيد بر اينکه واردات برنج از طريق ارز مرجع و ساير ارزها به هيچ عنوان التهاب بازار را افزايش و قيمت ها را تغيير نخواهد داد اظهار داشت: اين امر باعث خواهد شد تا رقابت بيشتري بين وارد کنندگان به وجود آمده و تا حد مطلوبي قيمت ها تعديل بخشيده شود

منبع :
tasnimnews.co

berenge.com

درباره نویسنده

admin

247مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سبوس برنج باصر,سبوس برنج,فروش,خرید,فروش سبوس برنج,خرید سبوس برنج,. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی
بلاگ ریز قالب وبلاگ قالب بلاگفا قالب میهن بلاگ فایل گرافیکی